top of page
insanlar2.jpg

İnsanlar

İşlevsel Ormanlarımız, ortak motivasyonu yaşamsal döngüleri beslemek olan insanlar eliyle tasarlanıp uygulanan üretim, paylaşım ve yaşam alanlarıdır. Uygulama alanlarımızda temel ekolojik, ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarımızın karşılanmasını hedeflediğimiz işleri ve ilişkileri geliştirmeyi önemseriz. Birbirimiz ve çevremizle uyum içinde çalışmak için her birimiz işe kendimizden başlarız. Öze sevgi ve öze saygıyı temel alır, karşılıklı güven içinde çalışırız. İlişki ve faaliyetlerimizde radikal açıklık ve saydamlığı gözetiriz. Birbirimizi fiziksel olduğu kadar duygusal dünyalarımızda da desteklemeye çalışırız. Coşkunun da acının da doğal döngülerin ayrılmaz bir parçası olduğunu biliriz.

 

Farklı kültür ve tecrübelerden besleniriz. Gelenekleri öğrenir ve değerlendiririz. Tüm yaşayan sistemleri tanımaya çalışır ve ilişki kurarız. Sürece odaklanırız, doğal döngüler ile uyumlanmak için cesur adımlar atarız. Gözlem, merak, araştırma, öğrenme, uygulama, üretim, iyileştirme, paylaşım günlük aktivitelerimizin olmazsa olmazları arasındadır.

Yaşamı besleyecek düşünce, anlayış, davranış ve uygulamaları üretmek ve paylaşmak için biraraya geleceğimiz aktivite ve çağrılarda bulunuruz. Bu amaçlarla bize yapılan davetlerde yer almaya çalışırız. ( Bu maksatlarla işbirliği içinde olduğumuz oluşumlara buradan ulaşabilirsiniz.) Yaptıklarımızı desteklemek, aktivitelerimize katılmak veya hedeflerimizi birlikte gerçekleştirme için işbirliği yapmak isterseniz lütfen bizimle temasa geçin.

bottom of page